• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека
  • Формування свідомої особистості патріота своєї держави

«Виховна система – це упорядкована

цілісна сукупність компонентів, які

сприяють розвитку особистості учня»

Як відомо, виховання – це цілеспрямований процес свідомого розвитку людини, тобто процес системний. Першочирговим завданням виховної діяльності навчального закладу є формування особистості учня – громадянина незалежної держави. Виховувати почуття патріотизму ми починаємо з любові до своєї держави, рідного краю, поваги до батьків, старших, та формуванню рис культури поведінки.

В школі діє ряд заходів щодо виховання учня - патріота своєї держави – це співання гімну під час піднімання і опускання прапора, а також при проведенні лінійки. Звучання гінму під час проведення різних свят і заходів, створення куточка символіки незалежної України. В школі розроблено власну символіку – прапор Годомичівської школи, який використовується під час урочистостей поряд з державним. В класі було проведено ряд заходів щодо любові до своєї держави це: бесіда «Україно! Це твої символи»; година спілкування «Акт проголошення незалежної України»; класні збори «День соборності України»; «День пам'яті під Крутами»; класні збори «Україна – рідний край».

Особистісті якості формуються в процесі безпосередньої участі у навчально – виховних заходах. Такі виховні справи надзвичайно багатопланові, всеохоплюючі.

Праця класного керівника – це подвижничька праця. У змісті виховної роботи головним вважається виховання таких людських потреб, які б забезпечили високі моральні норми власної та колективної життєдіяльності учнів класу. Однією з головних рис суспільно – політичного життя сучасного світового співтовариства є глобальний процес демократизації. Саме тому формування громадянина має бути одним із головних завдань національної освіти і виховання в будь – якій демократичній державі. Першочерговим завданням виховної діяльності є формування громадянина в широкому розумінні.

Громадські якості формуються в процесі беспосередньої участі в навчально – виховних заходах, що здійснюються як в урочний так і в позаурочний час. Кожний класний кервник повинен формувати особистість патріота своєї держави, виховувати в учнів моральні якості громадянина, любові до рідного краю. Принцип національного вихованя забезпечує можливість виховання дитини в її природньому середовищі, атмосфері культури свого народу. Реалізації цього принципу сприяють мандрівки історичними місцями рідного краю, вивчення історії ріднього села, школи. Учні співпрацюють з шкільним історико – краєвзнавчим музеєм, вивчають його експозиції. Відвідують краєзнавчі музеї Волинської і Рівненської областей. Класний керівник повинен прищеплювати дітям любов до рідного краю, бережливого ставлення до природи. Часті екскурсії до лісу, до річки, а також збирання лікарських рослин усе це разом дає змогу дітям ознайомитись з флорою і фауною нашого села. Діти вчаться берегти природу, багато чого цікавого діти дізнаються про рослин і тварин, які занесені до Червоної книги України.

Значна увага у вихованні підлітків приділяється поваги до батьків і людей похилого віку. Діти повинні з повагою відноситися до своїх батьків, як і батьки до своїх дітей, адже це одне ціле. Батьки повинні брати активну участь у вихованні своїх дітей, бо вони є першими вихователями дитячих душ, вони першими заклали фундамент виховання, а вчителі є продовжувачами виховного процесу.

Класні керівники прикладають максимум зусиль у вихованні дітей, проводять виховні заходи і бесіди такі як: «Всі добрі справи починаються з сім'ї»,

«Сучасні діти, які вони», «Милосердя і любов до ближнього», «Для батьків завжди ласкаві слова», акція «Милосердя».

Діти повинні бути милосердними не тільки до своїх батьків , а і до людей похилого віку, допомагати їм по господарстві, вітатися, давати місце в транспорті. Учні 8 класу мають загін волонтерів «Помагай», вони відвідують вдів нашого села і допомагають їм.

Важливу роль відіграє у виховному процесі етикет учнів. Діти мають свої права і обов'язки. Вони повинні знати як поводитись у компаніях дорослих людей, вітатися, вміти поводитись за столом, в транспорті, в кінотеатрах і т.д. Класні керівники разом з батьками повинні співпрацювати у вихованні своїх дітей і учнів, щоб домогтися хороших результатів і виховати гідних людей для нашої держави.

Кiлькiсть переглядiв: 488

Коментарi