Історія закладу освіти

За переписом 1911р. в селі Годомичі діяла однокласна школа. Старожили села, зокрема Товкач Л.Г., згадують, що навчатись у школі вони почали з 1930р. Волинь тоді була під владою Польщі. Прізвища вчителів, які запам’яталися: Шевченко, Ярмолюк, Печений Василь Володимирович, котрий був директором школи і читав історію, географію, арифметику, українську мову. Польську мову вели Єжовська і Станіслава Костюшко.

У 1935р. Печеного змінив Бухневич, який теж вів усі предмети. Закон Божий читав місцевий священик Шиприкевич О.Ф. Школа складалася з двох класних кімнат, у яких навчалися учні 1-5 класів.

У 1939 р. радянські війська звільнили село від Польщі. Школа працювала постійно. Вдень вчили дітей вчителі Джурлай і Цведель В.Л., а ввечері курси для неграмотних односельчан вели годомицькі юнаки Кравчук Ф.І.(закінчив рільничу школу у Тростянці) і Омельчук Б.І. (студент Луцького інституту).

Під час війни з фашистами в окупованому селі навчались діти молодших класів, яких учив Омельчук Б.І.. Німці спалили село 4 вересня 1943р., згоріла і школа.

Після визволення від фашистів у 1944р. було організовано школу. Класні кімнати знаходилися у хатах Товкач Єлизавети, Ващука Демяна, Пацюка Івана. Із східної України прислали вчителів Жогу, Ночовку, Ковтуна, Качалубу. У 1952р. в селі побудували простору дерев’яну школу – семирічку.

У 1952 – 1959 роки школа поповнюється новими педагогічними кадрами. Із Сходу України прибули Без коровайні Ольга Макарівна і Надія Макарівна, а також вихідці з Волині Гузюк Галина Іларіонівна і Беньковська Анастасія Давидівна.

У школі працює 24 творчих педагоги : 3 „старших вчителя”, 5 - з вищою категорією, 6 - спеціалістів 1-ої категорії, 10 спеціалістів.

Педагогічний колектив разом з учнівським активно займаються і охоче відвідують шкільні гуртки, спортивні секції, підтвердженням чого є зайняті призові місця на районному рівні.

У 2003р. оформлено музей села і світлицю.

У 2004р. за сприяння відділу освіти школа отримала 7 нових комп’ютерів .

У 2006. р, знову ж таки за сприяння відділу освіти, школа отримала 10 новіших комп'ютерів і переоформила інформативний кабінет.

У 2007 році Шавук В. П. переоформив кабінет Захисту Вітчизни. Також в цьому році ввели шкільну форму чорного кольору; зарядку, яка проводиться о половині дев'ятої ранку, крім понеділка ( в цей день проводиться політ хвилинка ).

Середню школу з атестатами зрілості закінчили 195 учнів, 14 із них нагороджено медалями, 12 – золотими, 2 – срібними.

Вони працювали директорами :

Борзов Олексій Микитович (родом із Тули), що керував школою з 1952 по 1959рр. Це була людина, яка велику увагу приділяла навчально-виховному процесу.

З серпня 1959 р.– по серпень 1960 р. Клименко Симон Тимофійович перебував на посаді директора школи.

З 1960р. – 1963р. школу очолила жінка Пархомюк Олександра Петрівна ( родом із Чернігівщини). Саме за її директорської посади школа у 1961р. стає середньою.

З червня 1963р.- по листопад 1964р. на посаду директора було призначено Голюка Миколу Олексійовича (родом з Волині).

Незмінно керував школою з 1964р.- по 1986р. Кравчук Георгій Климович (родом з Годомич). Хороший і здібний організатор педагогічного колективу, користувався великою повагою і авторитетом серед населення села Годомичі і навколишніх сіл. І тому 5 подальших років працював головою Годомичівської сільської ради, згодом повернувшись в школу вчителем математики. Георгій Климович не тільки навчав мудрості алгебри, стрункості теорем геометрії, але і життєвої мудрості доброти та щирості людських взаємин. Саме на його прохання місцевий колгосп ім. Леніна будує чудову красуню – школу на 320 учнівських місць.

У 1986 р. директором цієї нової школи стає Калюх Микола Антонович (родом з с. Боровичі).

У1988р. школа стала середньою. Вчительський колектив нараховував 27 чоловік і поповнився молодими педагогічними кадрами – першими випускниками середньої школи – Кравчук Т.Г., Денисюком В.П., Бойком В.С..

З 2000 р. і по 09.2006 р. вчительський колектив очолювала Чирва Т.Ф.

Левчук Оксана Антонівна з 2006 по 2007 р. була на посаді директора ( родом із с. Четвертня ).

З 21 вересня 2007 року і по даний час очолює школу молодий, енергійний Шавук Василь Петрович ( родом із с. Боровичі ).

/Files/images/IMG_5060.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 824

Коментарi